Příprava: Záhoří A - Kestřany A 4:5

GENERÁLKA  ZAČALA  SLIBNĚ,  PO  PŮLI  ZASE  ROZPAKY

VÁCLAV  KARAS

Záhoří – V posledním přípravném utkání před boji o mistrovské body přivítali fotbalisté Sokola Záhoří na svém trávníku tým Kestřan.

SOKOL  ZÁHOŘÍ  -  TJ  ZD  KESTŘANY   4 : 5  (3:2)

V minulém soutěžním ročníku se oba celky spolu utkaly o mistrovské body v krajské I. B třídě skup. C. Nyní je zase všechno jinak.Los fotbalisty obou oddílů rozdělil do jiných skupin, a tak se střetli alespoň v přípravě na novou soutěž.

Zatímco v první půli sobotní generálky odvedli domácí docela slušný výkon, po změně stran už své fanoušky hrou příliš nepotěšili. Tím spíše, že Kestřanští poslali tímto vítězstvím pro boj o první mistrovské body tu nejlepší vizitku. Utkání, které bylo bohaté na branky, se muselo divákům líbit. Už ve 2. min. Průcha vysunul dopředu Mendela, ten o půl metru minul levou tyč záhořské branky. Zajímavostí tohoto duelu bylo i to, že během čtyř minut padly tři góly. V 7. min. Sádlo vystihl zcela volného Blažka, nasměroval mu podél Romana Keclíka přesnou přihrávku a ten otevřel skóre zápasu – 1 : 0. Nesoustředění domácí se z vedení těšili pouhou minutu. V 8. min. se do vápna prodral Levora, obelstil oba záhořské stopery, přihrál Lebedovi a ten vydařenou střelou k pravé tyči srovnal na 1 : 1. A to nebylo všechno. Už v 11. min. Záhoří opět vedlo, když si na Sádlův centr naběhl Sup a poslal svůj celek podruhé do vedení – 2 : 1. Za dvě minuty se vyznamenal Řeřicha, který bravurně vyrazil Pekárkovu bombu do pole. Vzápětí se až do vápna prodral Hauser, dobře zasekl míč kolem Kaderky, následný centr ale adresáta před kestřanskou brankou nenašel. Po čtvrthodině hry domácí pět metrů před vápnem faulovali, Pekárek trestný kop namířil těsně mimo. V 19. min. byl na druhé straně faulován Sup, trestný kop zahrál Alexandr nakrátko Cibochovi, ten trefil jednoho z Kestřanských obránců. Za čtyři minuty kestřanský Levora měl ideální možnost, ale zamířil přímo do Řeřichova náručí. Ve 26. min. Michal Kvěch vysunul dopředu Blažka, ten si míč příliš předkopl a brankář Drahoš byl u něho včas. Po půlhodině hry unikl zprava Blažek, odcentroval přes celé vápno na nehlídaného Supa, jeho elegantní patička byla příliš slabá, aby ohrozila kestřanského gólmana. Ve 36. min. už bylo srovnáno, když defenziva Záhoří nechala trestuhodně volného zkušeného Pekárka a ten trefil levý horní růžek Řeřichovy branky – 2 : 2. Za minutu Kaderka pronikl po levé straně až před záhořskou šestnáctku, jenže Levora Řeřichovu branku překopl. Kestřanští dostali gól těsně před ochodem do šatny, když v obraně zaváhali, toho využil Sup a poslal potřetí domácí do vedení – 3 : 2. Bylo znát, že v tomto složení hraje záhořská obranná formace poprvé, což se projevilo ve špatném předávání hráčů, nedostatečném vykrytí prostorů a když Papula poslal do brejku Čejku a ten z ostrého úhlu prostřelil Řeřichu – 3 : 3. Poté měli dvě možnosti i domácí, jenže Hauser trefil Mendela a Cibochovu tvrdou ránu brankář Drahoš kryl. V 57. min. šli poprvé do vedení hosté, brankář Řeřicha Průchovu střelu vyrazil, ale dobíhající Mendel prázdnou branku už nemohl netrefit – 3 : 4. Za tohoto stavu hosté ožili a za dvě minuty dokázali vyšachovat obrannou čtveřici Záhoří,  akci zakončil Pekárek do odkryté branky – 3 : 5. Kontaktní gól visel ve vzduchu, jenže Blažek ani Alexandr nemířili přesně a štěstí stálo i při Drahošovi, to Sup trefil jeho břevno. Agilní Blažek sice dvakrát unikl hostující obraně, jenže pálil nad a vedle. Záhořští však také měli velké štěstí, že v 77. min. nedostali šestý gól. To brankář Řeřicha ve snaze zabránit nebezpečí vyběhl z brány, míč sice odvrátil, ale pouze k Čejkovi, který trefil břevno a Pekárkova dorážka skončila na tyči. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, vysunuli se hodně dopředu, toho využil Pekárek, postupoval sám na Řeřichu, ale toho neprostřelil. Ke kosmetické úpravě výsledku došlo tři minuty před koncem zápasu, to jeden z hostujících obránců fauloval ve vápně Supa a nařízenou penaltu Blažek proměnil a upravil na konečných 4 : 5.

Branky: Blažek 2x (1x penalta), Sup 2x – Lebeda, Pekárek 2x, Čejka, Mendel.

Rohy: 6 : 2, rozhodčí Jevčáka, přihlíželo 38 diváků.