NOHEJBALOVÝ TURNAJ 2013

Z  VÍTĚZSTVÍ  NA  JEDENÁCTÉM  ROČNÍKU  NOHEJBALOVÉHO  TURNAJE  V ZÁHOŘÍ  SE  RADOVAL  TÝM  POŠTY  PÍSEK

Záhoří – Čas plyne jako voda ve zlatonosné Otavě a je tady jedenáctý ročník nohejbalového turnaje trojic. Tentokrát si pořadatelé o něco dříve pospíšili a turnaj se uskutečnil v sobotu 6.července na státní svátek ČR, kdy si připomínáme památku upálení mistra Jana Husa. Tento termín nebyl vybrán náhodně, ale pořadatelé se nechtěli dopustit toho, aby se nepřekrýval s nohejbalovými turnaji v Myslíně a Branicích, jako tomu bylo loni. Tato vrcholná událost proběhla na dětském hřišti v Záhoří u bytovek. Pořadateli tohoto klání byl Sbor dobrovolných hasičů v Záhoří za vydatné pomoci obecního úřadu. Po organizační stránce mají zásluhu na uspořádání nohejbalového turnaje také fotbalisté obou záhořských týmů společně s činovníky místního Sokola.

Jako v minulosti, tak i tentokrát se soutěže zúčastnili místní nohejbalisté, společně přispěli do vínku i sportovci z blízkého okolí a nemohli chybět ani nohejbalisté z Písku. Do jednotlivých týmů dobře zapadli i ti nadšenci, kteří sportují jen rekreačně. O turnaj byl velký zájem, ale z organizačních důvodů bylo pozváno jen dvanáct družstev. Jednotlivé celky byly rozlosovány do dvou skupin po šesti účastnících. Podle předem schválených propozic se mužstva utkala systémem každý s každým a poté formou play off. O pořadí ve skupinách vzájemných zápasů, celkové skóre, popř. los.

Celkové pořadí ve skupinách bylo po odehraných zápasech následující:

Skupina A:                                                                Skupina B:

1. Jawol Třešně                           10 bodů           1. Pošta Písek                          9 bodů
  2. Handball Písek                                     7 bodů           2. Kašáci – Kašina Hora         7 bodů
  3. Staroč.brambůrky Záhoří          6 bodů           3. STS Chvojkovice Brod       6 bodů
  4. La koště Záhoří-Dobev                         4 body           4. Tygři Oslov                         5 bodů
  5. Blabil Záhoří                             3 body           5. Ptáci Písek                          3 body
  6. Čípci Vlastec                            0 bodů           6. Pyramida Písek                   0 bodů

První čtyři týmy z obou skupin postoupily do čtvrtfinále, kde se utkaly systémem play off a zde bylo dosaženo těchto výsledků:

Jawol Třešně – Tygři Oslov  2:0. Handball Písek – STS Chvojkovice Brod Záhoří   1:2., Staročeské brambůrky Záhoří – Kašáci Kašina Hora   0:2., La koště Záhoří-Dobev – Pošta Písek  0:2.

Vítězní čtvrtfinalisté postoupili do dalších bojů a v semifinále bylo dosaženo těchto výsledků:

Jawol Třešně – Kašáci Kašina Hora   1:2, STS Chvojkovice Brod Záhoří – Pošta Písek 0:2.

Na poražené semifinalisty čekalo utkání o třetí místo.

Jawol Třešně – STS Chvojkovice Brod Záhoří  2:0.

Finálové utkání muselo uspokojit i toho nejnáročnějšího diváka, bylo hodně vyrovnané a skončilo vítězstvím Pošty nad Kašáky z Kašiny Hory 2:1.

Sestavy jednotlivých mužstev

STS Chvojkovice Brod Záhoří                        – Jan Volf, Jiří Opava, František Matějka

Pošta Písek                                         – Topinka,Pinta, Procházka, Vrtiš

Tygři Oslov                                        – Petr Hubáček, Josef Hubáček, Lexa

Jawol Třešně                                       -  Javůrek st., Javůrek ml., Javůrek nejml., Václav Volf

Staročeské brambůrky Záhoří             – Martin Kvěch, Robert Matějček, Černý

Čípci Vlastec                                      – P. Štemberk, M. Štemberk, Smetana, Hanus

Pyramida Písek                                   – Lanc, Zemek, Riegl

Handball Písek                                               - Martin Košťál, Marek, Stehlík

Kašáci Kašina Hora                            – Kukrál st., Kukrál ml., Mařík

La koště Záhoří-Dobev                                  – Radek Košťál, Listopad, Jirsa

Blabil Záhoří                                      – Blažek st., Blažek ml., Bílý

Ptáci Písek                                         – Sup, Polívka, Brat

Diváci byli potěšeni výbornou úrovní jednotlivých zápasů, což kvitovali častým potleskem a k dobré náladě všech účastníků přispěla i reprodukovaná hudba. Po skončení finálového utkání nastalo vyhlašování výsledků, které provedl známý humorista Martin Arnican. Sice stručně, ale velice vtipně zhodnotil průběh nohejbalového turnaje a předal všem diplomy, týmům od čtvrtého do dvanáctého místa malé pohárky a ta, která skončila „na bedně“ byla obdařena krásnými velkými poháry.
Ke cti pořadatelů patří i to, že žádný z účastníků nemusel trpět žízní ani hladem. O nasycení žaludků se postaral David Malát společně s Lubošem Smetanou a o přísun pěnivého moku i nealkoholických nápojů se postaraly Soňa Malátová a Barbora Matějčková. Za rychlý spád soutěže je třeba poděkovat všem pořadatelům, hlavně Janu Volfovi, Josefu Řehořovi, Martinu Arnicanovi, za materielní pomoc a finanční podporu Obecnímu úřadu a SDH Záhoří.

Letošní jedenáctý ročník potvrdil, že si získal mezi nohejbalisty i diváky oblibu. Nohejbalový turnaj bude pokračovat i příští rok o některém červencovém víkendu.

Konečné pořadí turnaje:

1. Pošta Písek