I.B třída: Záhoří - Větrovy 1:0

ZÁHOŘŠTÍ  BRALI  TŘI  BODY  ZA  BOJOVNOST  A  VŮLI

VÁCLAV  KARAS

Záhoří – Ve 24.kole krajské I .B třídy přivítalo mužstvo Sokola Záhoří na domácí půdě fotbalisty SK KAVAS Větrovy.

SOKOL  ZÁHOŘÍ  -  SK  KAVAS  Větrovy   1 : 0  (1 : 0)

Mužstvo Záhoří bylo hostitelem fotbalistů z Větrovů, kteří stále aspirují na postup do krajské I. A třídy. Jejich pozice v tabulce je taková, že od prvního jarního zápasu dýchají na záda týmu Chýnova.  Hosté chtěli roli favorita potvrdit i v tomto duelu, jenže fotbalisté Záhoří nezměrnou bojovností, obětavostí i vůlí po vítězství jim v tom zabránili. Domácí, poučeni z několika jarních zápasů, kdy nezachytili nástup soupeře, brzy inkasovali a do zápasu se už těžko dostávali. Opak byl tentokrát pravdou. Domácí začali velice aktivně a hned v úvodu nedopustili, aby soupeř vstřelil úvodní gól utkání. Byli to oni, kdo diktoval tempo zápasu a brzy se ujali vedení. V 5. min. hosté faulovali a Komín z trestného kopu důkladně prověřil kvality brankáře Blažka. V době záhořského náporu utekl defenzivě Bílek, postupoval sám na brankáře Řeřichu, ten včas vyběhl a výborně zasáhl. O osudu utkání bylo rozhodnuto velice brzy. Domácí zahrozili, když si Sup potáhl míč z rohu velkého vápna víc doprostřed a z dvaceti metrů, tvrdě vypálil pod břevno a Blažek už na míč nedosáhl – 1 : 0. V 15. min. obraně soupeře utekl Hojka, přesnou přihrávkou našel Černého, ten pálil tvrdě, ale těsně nad. Ve 20. min. podnikli hosté rychlý brejk, který zakončil Purman nádhernou střelou, ale spolehlivý Řeřicha ji ukryl ve svém náručí. O 3 min. později Ciboch křižnou přihrávkou našel T. Kápla,  který pálil bez přípravy a střele tak chyběl důraz. Hráči Záhoří bojovali na sto procent. Ve 37. min. Ciboch vysunul dopředu Hanuse, ten utekl Sedláčkovi, ale z úhlu trefil brankáře Blažka. V závěru první půle měli dvě šance hosté. Nejprve Jelínek vyslal dopředu Boháče, tomu na poslední chvíli ukopl balon Hadraba a pak po centru Flachse zamířil Purman mimo. V úvodních minutách druhého poločasu měli více možností ke skórování hosté. Ti lépe kombinovali, což se od nich za nepříznivého skóre dalo čekat. Záhořští se snažili tuto jejich přednost eliminovat bojovností a důrazem, napadali akce soupeře hned v zárodku. To se jim v první desetiminutovce sice dařilo, když důsledně bránili své trestné území. Ve 48. min. Komín zastavil čerstvého P. Klejnu před vápnem jen faulem, ale postižený pak z trestného kopu o půl metru přestřelil záhořskou svatyni. V 55. min. po Flachsově centru pálil z bezprostřední blízkosti P. Klejna, brankář Řeřicha ale ze své čarodějnické brašny vytáhl zákrok skutečně zázračný. A když Záhořští přežili díky brankáři Řeřichovi, který skvěle zlikvidoval pokusy J. Říhy i Bílka, málem udeřili podruhé. Černý si našel skulinku mezi dvěma obránci, blýskl se parádní střelou, která těsně přeletěla břevno Blažkovy branky. Další příležitost dát gól měl znovu Černý v 68. min., šikovně se uvolnil v pokutovém území, ale brankář Blažek jeho ránu vyboxoval. Domácí příkladně dřeli a měli ještě do konce zápasu několik možností navýšit skóre. Jednu z nich měl v 81. min. po spolupráci s Cibochem rychlonožka Hanus, šikovně se zbavil dvou protihráčů, ale jeho střelu z úhlu vyrazil Blažek na roh. Tři minuty před koncem vyrobil brankář Blažek školáckou chybu, ale Černý opuštěnou bránu netrefil. I když Supova dělovka v závěru zápasu těsně přelétla Blažkovu branku, mohli se Záhořští radovat z výhry.

Branky: Sup, rohy: 3 : 4, ŽK 2 : 1 (Komín, Sup – J. Říha), rozhodčí Kvěch – Hájek, Kalina, přihlíželo 72 diváků.

Záhoří:Řeřicha – Hrubý, Hadraba, Komín, Sádlo – Hanus, Ciboch, Sup, T. Kápl – Hojka (81.D. Sochor), Černý, trenér Ludvík Pišinger.

Větrovy: Blažek – J. Říha, Jar. Klejna (74. M. Říha), Koudelka, Sedláček – Pfeifer, Flachs, Jelínek, Purman – Boháč (47. P. Klejna), Bílek, trenér Vít Sluka.