I.B třída: Záhoří - Sepekov 1:1

V OKRESNÍM  DERBY  SE  BODY  ROVNOMĚRNĚ  DĚLILY

VÁCLAV  KARAS

Záhoří -  dalším jarním kole krajské fotbalové I. B třídy přivítali hráči Sokola Záhoří na svém hřišti tým Sepekova.

SOKOL  ZÁHOŘÍ  -  SOKOL  SEPEKOV    1 : 1  (0 :0)

Na hřišti v Záhoří se hrálo další okresní derby a domácí fotbalisté měli za soupeře celek Sepekova. Fotbalisté Sepekova, vědomi si svého postavení v tabulce, začali velice aktivně a měli v úvodu zápasu mnohem více ze hry. Hosté si v krátkém časovém úseku vypracovali dvě šance, které skončily rohem. Po jeho zahrání dokázala záhořská defenziva nebezpečí odvrátit. Nutno dodat, že domácí gólman Řeřicha, hlavně v úvodu zápasu svoje mužstvo podržel. Už v 9. min. skvěle zakročil při výpadu Lukáše Hadáčka zakončeno jedovatou střelou směřující k levé tyči, zázračně vyrazil. Za dvě minuty se musel Řeřicha moc činit, aby střelu Tupého zlikvidoval. Stoprocentní šance se týmu Sepekova naskytla ve 14. min., to po fatální chybě záhořské defenzivy postupoval Lukáš Hadáček sám na Řeřichu, ten vytáhl další ze svých skvělých zákroků a dělovku vyboxoval na roh. Ve 20. min. po Novákově přetaženém centru propadl míč až k další tyči na Jar. Hadáčka, ten ale z úhlu Řeřichovu branku překopl. Gól nicméně málem přišel z čista jasna na druhé straně. Ve 22. min. Martin Kvěch poslal přízemní přihrávku doprava na Supa, který zamířil k pravé tyči, ale brankář Hoferek střelu vyrazil na roh. Za tři minuty měli příležitost Sepekovští, jenže Michal Kosobud halfvolejem poslal balon doprostřed brány, kde stál připravený Řeřicha. Poté měl dvě možnosti domácí Ciboch, ale ani v jednom případě branku netrefil. Ve 34. min. se do šance po akci Supa dostal Martin Kvěch, jenže ve stoprocentní šanci zcela selhal. O minutu později utekl Jar. Hadáček po levé straně Hrubému, odcentroval do vápna a Lukáš Hadáček zamířil vedle. V závěru prvního poločasu už moc příležitostí k vidění nebylo. Za zmínku stojí Novákovo sólo zakončené střelou do Řeřichy. Začátek druhého poločasu se odehrál v režii domácího týmu. Vše začal ve 48. min. Hanus, při úniku byl před vápnem faulován, Komínův trestný kop nasměrovaný do ohně Sup ani Martin Kvěch nezachytili. Za dvě minuty Němec dlouhou přesnou přihrávkou vybídl Supa, jenže ten z plného běhu přestřelil. Za okamžik měl příležitost Tomáš Kápl, ač tísněn vystřelil, pokus směřoval metr nad břevno. V 63. min. měl ideální šanci Martin Kvěch, ale balon poslal do náručí sepekovského gólmana. Na tým Záhoří se usmálo štěstí v 67. min., Sup utekl dvěma obráncům, jeho nájezd ve vápně chtěl zastavit brankář Hoferek, ale očividně fauloval, uviděl ČK a musel tak předčasně opustit hrací plochu. Do brány nastoupil Doubek, ale spolehlivý exekutor pokutových kopů Sup mu nedal vyniknout – 1 : 0. O několik minut později bylo stínem zápasu vážné zranění vybíhajícího Doubka, který musel záhořský trávník opustit na nosítkách. Tyto dvě smolné události fotbalisty Sepekova ještě více semkly a blízko k vyrovnání byl v 75. min. Lukáš Hadáček, před opuštěnou brankou promáchl. Vedení domácího týmu mohl pojistit Martin Kvěch, v obrovské šanci ho zradila koncovka. Domácí si svou statickou hrou o vyrovnání přímo řekli. Osudová chvíle přišla v 86. min., když celá obrana zaspala a Lukáš Hadáček před Řeřichou pohodlně srovnal na 1 :1.

Branky: Sup (penalta) – Ludvík Hadáček. Rohy: 6 : 5, ŽK 1 : 1 (Martin Kvěch – Michal Kosobud), ČK 0:1 (Hoferek), rozhodčí Petričák, Grobár, Černá, 40 diváků.