I.B třída: Záhoří - Řepeč/Opařany 1:2

TÝM  ZÁHOŘÍ  PROMARNIL  ŠANCI  NA  BODOVÝ  ZISK

VÁCLAV  KARAS

Záhoří – V dalším kole podzimní části krajské fotbalové I. B třídy se na záhořském trávníku utkali místní fotbalisté s týmem Řepče-Opařan.

SOKOL  ZÁHOŘÍ  -  FK  ŘEPEČ-OPAŘANY  1:2

V tomto duelu se střetli dva sousedé v tabulce, kteří doposud získali stejný počet bodů, a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj. A nakonec tomu i tak bylo. Zápas diváky moc neuspokojil, hrál se fotbal jen průměrné úrovně se šťastnějším koncem pro hosty. Záhořští za svůj výkon ve druhé polovině druhé půle nebyli odměněni ani bodem – „bod, po němž jsme sahali, by pro nás měl velkou cenu“ litoval trenér Petr Kápl, po zápase jedním dechem dodal, že dle něho se mužstvo nemá zač stydět. „Byli jsme rovnocenným soupeřem a od vstřeleného gólu i lepší podotkl.“ Tým Řepče – Opařan nasměrovalo za vítězstvím dvougólové vedení, které domácí už jen kosmeticky upravili. Úvod zápasu byl velice opatrný až do sedmé minuty, to se odhodlal ke střele Dončuk, ale brankář Řeřicha byl pozorný. Dobře si počínal i po rohu, když sebral míč z hlavy Kaspříka. Poté přišly dvě akce domácího týmu, jenže Sup zamířil vedle a po faulu M. Pražmy na Martina Kvěcha nasměroval Blažek trestný kop do zdi. Záhoří sice zahrávalo dva rohové kopy za sebou, které hostující defenziva snadno odvrátila. V 17. min. domácí faulovali Tomáše Pražmu, Dončukův trestný kop spolehlivě vyřešil brankář Řeřicha. Hosté byli přece jen aktivnější a domácí na to doplatili. Střely P. Koktana a Kaspříka brankář Řeřicha s obtížemi kryl. Pak Matyš záhořskou branku ještě netrefil. Hosté se dočkali ve 36. min., kdy Mil. Pražma připravil pozici Matyšovi, který střelou k levé tyči překonal záhořského gólmana – 0 : 1. Ve 40. min. obdržel dlouhý pas Martin Kvěch, obešel Vachutu, jenže trefil M.Štechera a byl z toho jen roh. V závěru prvního poločasu Dončuk poslal nadýchaný centr do záhořského vápna, ale hlavička J. Štechera šla vedle. Hráči Řepče totiž po druhém gólu hodně polevili a nakonec se o vítězství třásli až do úplného konce. Nutno podotknout, že v úvodu druhého poločasu měl čtyři ideální možnosti hostující J. Štecher. Po jeho střelách se musel brankář Řeřicha hodně natahovat, aby neskončily za jeho zády. V 52. min. měl další příležitost znovu J. Štecher, jehož křížná střela podél celé záhořské branky skončila v autu, aby při dalším pokusu trefil gólmana. Druhý gól do záhořské sítě dopravil po trestném kopu M. Koktana zprava M. Pražma – 0 : 2. Dvougólové vedení celku hostí trvalo pouhé čtyři minuty. Kontaktní gól domácích přišel v 62. min., když po faulu hostujícího hráče zahrával Blažek trestný kop a míč z jeho povedené střely skončil u vzdálenější tyče – 1 : 2. Fotbalisty Záhoří gól neuvěřitelně povzbudil a nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno. Po další standardce Blažek nevídanou bombou orazítkoval břevno hostující branky. To stálo veliké štěstí na stran hostujícího celku. V 66. min. minutě Sádlo přistrčil balon Cibochovi, jenže ten zamířil nad. Hosté museli čelit domácím útokům za cenu nedovolených zákroků. Dva Blažkovy trestné kopy jen o centimetry minuly řepečskou svatyni. V 75. min. utekl Blažek podél levé lajny, poslal míč na hlavu Sádla, jeho tvrdou hlavičku brankář Sarvadi jen reflexivně vyrazil. V 81. min. Vachuta fauloval domácího Supa, další Blažkův trestný kop směřující do vápna nestačili Martin Kvěch ani Ciboch zakončit. V závěru domácí toužili alespoň po bodu, ale Hrubého střela šla nad a v poslední minutě zápasu po závaru před brankou Řepče chyběl Supovi jen krok, aby zajistil alespoň bod.

Branky: Blažek – Matyš, Mil. Pražma, rohy: 4 : 2, ŽK 4 : 3 (Sup, Martin Kvěch, Blažek, Sádlo – Dončuk, Mil. Pražma, Matyš), rozhodčí – Borovka – Řehoř, štěrba, přihlíželo 62 diváků.