I.B třída: Záhoří - Bechyně 4:1

FOTBALISTÉ  ZÁHOŘÍ  VYBOJOVALI  VELICE  DŮLEŽITÉ  TŘI  BODY

Záhoří třída pokračovala dalším jarním kolem a na hřišti v Záhoří se střetli domácí fotbalisté s týmem Bechyně.

SOKOL   ZÁHOŘÍ  -  FC  BECHYNĚ   4 : 1  (2:1)

Trenér Zdeněk Hůla měl po skončení zápasu úsměv na líci a ocenil bezchybný výkon svých svěřenců. Prohlásil: „Naši hráči začnou bojovat, teprve když nám teče do bot. Získali jsme tři veledůležité body, které nám pomohly udržet naději pro setrvání v soutěži. Na výkon našeho mužstva měl blahodárný vliv start nestárnoucího Radka Opavy, který svým gólem na začátku utkání zavelel k ofenzivě. O vedení jsme chybou v obraně brzy přišli, ale po půlhodině hry kapitán týmu Petr Ciboch nevídanou střelou za hranicí vápna nás poslal znovu do vedení. Po přestávce se naši fotbalisté dostali pod tlak, nicméně převaha soupeře byla jen platonická. Po přestávce se naši fotbalisté dostali pod tlak, nicméně převaha soupeře byla jen platonická. Po soupeřově iniciativě jsme zase přidali, odměnou nám byl třetí gól v bechyňské síti a znovu zásluhou Radka Opavy. Po třetím úderu se už Bechyňští nezmohli na odpor a v závěru zápasu inkasovali počtvrté. Střídající M. Sochor využil chyby soupeře, postupoval sám na brankáře Makala, který po jeho střele byl bez šance. Náš tým ještě nic definitivně nevzdal a bude dál bojovat o setrvání v soutěži. Mám velké obavy, jestli náš finiš nepřišel pozdě.

Branky:

Domácí – Opava 9. a 73. min., Ciboch 32. min., M. Sochor 90. min.

Hosté – Vogeltanz 18. min.

Rohy:  5 : 5, ŽK  1 : 4 (Sup – Houdek 2x, Sedlák, Kubasko), ČK 0 :1 (Houdek 2xŽK)

Rozhodčí – Škuthan st., Slepička, Bašta, 46 diváků.

Záhoří: Řeřicha – Hauser (83. M. Sochor), Komín, Hadraba, T. Kápl – P. Kápl (46. D. Sochor, 76. Souček), Ciboch, Blažek, Sup - Opava (75. Jakub Volf), Martin Kvěch, trenér Zdeněk Hůla.

Bechyně: Makal – Albrech, Sedlák, Vrchota, Kubasko – Skalák, Vogeltanz, Borys, Kavka (46. Šťastný) – Houdek, Byrtus, trenér Zdeněk Vanýsek.