I.B třída: Záhoří A - Malšice 1:3

JARNÍ PREMIÉRA SE DOMÁCÍM NEVYDAŘILA

VÁCLAV   KARAS

Záhoří – K úvodnímu zápasu jarní části krajské fotbalové I.B třídy nastoupili fotbalisté Záhoří na svém hřišti proti týmu Malšic.

SOKOL  ZÁHOŘÍ  -  TJ  MALŠICE   1  :  3  (1:1)

Úvod zápasu moc vzruchu před oběma brankami nepřinesl. K první střele se odhodlal domácí Hadraba, jenže jeho pokus byl tečován a skončil rohem. Hosté poprvé ohrozili Řeřichovu svatyni až v 9. min., ale Nikl po Vilímkově přihrávce mířil nad bránu. Za minutu podnikli hosté rychlý brejk po pravé straně, Václav Krám odcentroval na Šimáka, ale brankář Řeřicha se překvapit nedal. V 11. min. Martin Kvěch obdržel dlouhý pas od Němce, ale brankář Lutovský situaci vyřešil včasným vyběhnutím za šestnáctku a razantním odkopem do zámezí. Poté se vyznamenal domácí gólman, když vyrazil Rejlkovu bombu, která směrovala k pravé tyči, Ciboch pak odvrátil na roh. Další příležitost měl Sup, ale malšický brankář včas vyběhl a ve skórování mu zabránil. Přišla 30. min. a domácí vedli. Brankář Lutovský Hrubého střelu podcenil a míč skončil půl metru za brankovou čarou – 1 : 0. Tým Záhoří vedoucí gól povzbudil a už za tři minuty si přesně vyměnili míč mezi sebou Hojka s Malým, druhý jmenovaný tvrdě vypálil, jenže Lutovský byl na místě. Ve 35. min. po rychlém brejku Malšic by l těsně před vápnem faulován Starý, Vilímkova standardka jen o půl metru minula levou tyč Řeřichovy branky. Za dvě minuty mohl jednobrankový náskok navýšit Sup, ale v dobré pozici trefil jen obránce a od něj šel míč na roh. Ve 40. min. však bylo srovnáno. Po pravé straně upláchl domácímu obránci Václav Krám a na jeho přesnou střelu k pravé tyči Řeřicha nedosáhl – 1 : 1. O dvě minuty později se okolo Švece i Zemana obtočil Martin Kvěch, ale brankář Lutovský jeho střelu vytáhl špičkami prstů na roh. Mnoho nechybělo a mohli jít na přestávku v lepší náladě hosté. Ve 45. min. Komín fauloval Vilímka, trestný kop Starého brankář Řeřicha bravurně vyrazil. Po přestávce začali aktivněji domácí, Sup unikl dvěma bránícím hráčům, přesně přihrál vlevo Hadrabovi, brankář Lutovský se nenechal zahanbit a jeho šanci zlikvidoval. V 52. min. byl uniknuvší Martin Kvěch tři metry za vápnem faulován Zemanem, sám postižený provedl trestný kop na hlavu Malého a od něho skončil balon v zámezí. Za dvě minuty se odhodlal ke střele z dálky Komín, jeho pokus jen o decimetry minul malšickou branku. V 59. min. získali hosté výhodu trestného kopu, Vilímkův načechraný míč nezachytili hlavami Rejlek ani Nikl. Poté měl skvělou možnost po Komínově přihrávce Sup, ten se ve vápně ukličkoval,  až o balon přišel. V 70. min. Němec dlouhým pasem vyslal dopředu Malého, který při koncovce selhal. Čtvrt hodiny před koncem zápasu přišlo pro domácí varování, Niklovu hlavičku po Chvostově centru brankář Řeřicha kryl. O výsledku utkání rozhodly pouhé dvě minuty, ve kterých domácí vyrobili v defenzivě dvě chyby, které soupeř potrestal. Ta první přišla v 77. min., když nechali ve vápně zcela volného Vilímka, který bez problémů poslal hosty do vedení – 1 : 2. Za minutu došlo k dalšímu nedorozumění, tentokrát mezi vybíhajícím brankářem s jedním z obránců, tato situace byla pro Šimáka víc než jednoduchá – 1 : 3. Při závěrečném tlaku vyšli Záhořští střelecky naprázdno, a tak pro ně jarní premiéra nedopadla podle jejich představ.

Rohy: 5 : 2, ŽK 2 : 2 (Němec, Komín – Rejlek, Stejskalú, rozhodčí Fiala – Kokta, Měchura, přihlíželo 50 diváků.

Sestavy mužstev:

Záhoří: Řeřicha – Hrubý, Němec, Komín, Hadraba – Hanus (87. D. Sochor), Ciboch, Hojka (58. Šimek), Malý – Martin Kvěch, Sup, trenér Ludvík Pišinger.

Malšice: Lutovský – Stejskal, Starý (62. Vlna), Zeman, Švec – Šimák, Chvosta, Vilímek, Rejlek – Václav Krám, Nikl, trenér Josef Kluzák.