I.B třída - Záhoří "A" - Jistebnice 0:3

Ve čtvrtém utkání podzimní části krajské fotbalové I. B třídy hostilo mužstvo Sokola Záhoří tým z Jistebnice. V minulém soutěžním ročníku fotbalisté obou celků plně bodovali na svém hřišti. Tentokrát bylo všechno jinak.

Domácí začali tlakem a už ve 3. min. se jim naskytla možnost ke skórování. Černý utekl po levé straně, ale Jan Muž společně se svým brankářem ošemetnou situaci vyřešili. V 9. min. hosté faulovali, Blažkův trestný kop poslaný do velkého vápna žádný z jeho spoluhráčů nezachytil. Záhořští byli stále při chuti a za tři minuty Sup obešel tři protihráče, přihrál Cibochovi, jeho střela šla metr nad brankou Jistebnice. Z protiútoku se hnal na Řeřichu Svoboda, ale pálil vedle. Aktivita domácího týmu ochabla. V 17. min. se ke střele po dlouhém Šimerově autu dostal Peclinovský, ani on neměl přesnou mušku. O tři minuty později napřáhl pět metrů za vápnem Maňák, jenže Řeřicha byl pozorný. Na druhé straně přiťukl Martin Kvěch míč Supovi, jehož střela se už mezi tři tyče vešla, ale chyběla jí patřičná razance. Ve 30. min. vybídl Komín přesným pasem Supa, tomu však míč od prsou odskočil daleko od nohy. Za tři minuty hosté podnikli rychlý protiútok Peclinovským, toho naštěstí jen metr před šestnáctkou musel Hojka faulovat, trestný kop Švába zastavila zeď.

Ve 37. min. po chybě záhořské obrany postupoval Šváb sám na brankáře Řeřichu, ten výborně zasáhl. Za pět minut Maňák fauloval domácího Supa, Komín poslal trestný kop do ohně, jenže Blažek ani Černý na něj nedosáhli. Když už to vypadalo, že hráči obou celků půjdou na přestávku za bezbrankového stavu, hosté udeřili. Pomohlo jim k tomu další okno v defenzivě Záhoří. Martin Mužzůstal nekrytý, zamířil přesně k pravé tyči a brankář Řeřicha na míč nedosáhl – 0:1. Gól do šatny přišel fotbalistům Jistebnice náramně vhod, zatímco domácí pořádně zmrazil. Už začátek druhého poločasu nebyl takový jako v tom prvním. Iniciativu na svoje kopačky převzali hosté a hned v úvodu mířili Svoboda i Šváb vedle. Ve 49. min. měl blízko ke vstřelení vyrovnávacího gólu Sup, jeho hlavička šla mimo. Hosté se začali více tlačit dopředu a v 52. min. Maňák obelstil oba záhořské stopery, jenže při pokusu o střelu mu míč dobře nesedl.

Za tři minuty záhořský gólman vyrazil Maňákovu střelu vyslanou z úhlu na roh. V 62. min. už to bylo 0:2, když obrana byla zase děravá, a toho využil rychlý Peclinovský. Tím bylo rozhodnuto. Záhořští se na odpor ve zbývajícím čase nezmohli. Pak během jedné minuty sice zahrávali domácí dva rohy za sebou, ale obránci hostů vždy precizně zasáhli. V 74. min. musel svoji svatyni bleskově opustit Řeřicha při nedorozumění svých spoluhráčů, toho málem využil čerstvý Podzimek. O čtyři minuty později nestačili domácí obránci zastavit Jana Muže, ten zamířil půl metru nad břevnem Řeřichovy branky. Deset minut před koncem poprvé ve druhém dějství trefil jistebnickou branku Pavel Kápl, brankář Baka míč ukryl ve svém náručí. V 83. min. bylo rozhodnuto definitivně. To si dva obránci domácích nerozuměli s brankářem Řeřichou a Jan Muž pohotově trefil prázdnou bránu a upravil na konečných 0:3.

Sokol Záhoří - 1.FC Jistebnice 0:3 (0:1)
Branky: M. Muž, Peclinovský, J. Muž. Rozhodčí: Frček – Hovorka, Štěrba. ŽK: 3:3 (Martin Kvěch, Sup, Komín – Svoboda, J.Bojko, Šváb). Rohy 3:3. Diváků: 67.

Záhoří: Řeřicha – T. Kápl, Komín, P. Kápl, Fučík – Hojka, Martin Kvěch, Ciboch, Sup – Černý (63. Řehoř), Blažek. Trenéři Petr Kápl a Zdeněk Hůla.

Jistebnice: Baka – Šimera, Mrzena, Trpka, J. Bojko – Šváb, J. Muž, Maňák, M. Muž (89. D. Bojko) - Peclinovský (65. Podzimek), Svoboda. Trenér Milan Mrzena.