I.B třída: Větrovy - Záhoří A 2:1

HRUBÉ  CHYBY   STÁLY  HOSTY  ZISK  JEDNOHO  BODU

VÁCLAV  KARAS

Větrovy – Krajská fotbalová I. B třída začíná mocně finišovat, hrálo se již předposlední podzimní utkání a hráči Sokola Záhoří zavítali na hřiště ve Větrovech.

SK  KAVAS  VĚTROVY  -  SOKOL  ZÁHOŘÍ    2 : 1   (2:0)

Fotbalisté Záhoří, kteří atakují střed tabulky, se střetli se soupeřem, jenž má svoji kvalitu, vždyť dlouhodobě okupuje druhý post v soutěži. Domácí celek začal se snahou o aktivitu a už ve 2. min. Ilič vyzkoušel pozornost Jakuba Volfa v záhořské brance, ten jeho pokus hravě zneškodnil. Za tři minuty po rychlém brejku domácích Němec fauloval pět metrů před vápnem P. Klejnu, trestný kop nasměroval Říha na Iličovu hlavu, ta nezamířila přesně. Větrovy stále hráče Záhoří v poli přehrávali a netrvalo dlouho, aby udeřili. Stalo se tak v 11.mmin., kdy za přispění hostující defenzivy dostal přesnou přihrávku kanonýr Ilič, jeho střela sice nebyla dost prudká, ale přesně umístěná a skončila u levé tyče Volfovy branky – 1:0. O 6 minut později předvedl nevídané sólo domácí Bílek, obešel tři protihráče a až na dobře postaveném Němcovi ztroskotal. Ovšem hostům trvalo poměrně dlouho, než se rozehráli, nebyli odevzdaným soupeřem a měli i několik slibných momentů. Ve 21. min. si vypracovali přesnou kombinační akci, kdy šel míč po ose Ciboch-Sádlo-Hojka, jenže posledně jmenovaný byl příliš statický a brankář Křehlík byl u balonu včas. Za dvě minuty Sádlo napřáhl z dvaceti metrů, ale jen o chloupek minul Křehlíkovu svatyni. Ve 25. min. Jan Volf poslal dlouhým pasem dopředu Blažka, ten se zbavil J. Klejny i Sedláčka, ale zamířil nad břevno domácí branky. Ve 29. min. byl před záhořským vápnem faulován Bílek, J. Klejna trestný kop nasměroval do ohně, kde museli zasahovat Hendrych s Němcem. Po půlhodině hry utekl po levé straně Hanus, přihrál přesně Hadrabovi, jenže s jeho střelou si gólman Křehlík poradil. Pak domácí zápas zase opanovali a hned ve 31. min. se prosmýkl mezi dvěma obránci Bílek, zamířil však vedle Volfovy branky. Ve 36. min. domácí udeřili podruhé a byla to ze strany týmu Záhoří branka přímo darovaná. Po jednom z jejich rychlých brejků Hadraba místo důrazného odkopu ztratil míč a Ilič postupoval na samotného brankáře Volfa, který byl bez šance – 2 : 0. Fotbalisté Záhoří sice chtěli hrát dopředu a pokusit se ještě do přestávky zdramatizovat utkání. Jenomže často zapomínali na defenzivu a málem je potrestali po rychlých brejcích Iliče a P. Klejny, ale oba při střelbě selhali. Dvougólové vedení mohl navýšit ještě ve 42. min. Purman, obešel Jana Volfa, ale jeho jmenovec Jakub skvěle zasáhl. I do druhé půle vstoupili domácí hráči agilně a hned během jedné minuty zahrávali dva rohy, které však nezužitkovali. V 51. min. zasáhl výborně gólman Záhoří po střele P. Klejny, a tak se skóre nezměnilo. V 60. min. si domácí vybrali slabší chvilku, to Sádlo vyslal do úniku Blažka, kterého fauloval Flachs, za což spatřil ŽK a protože už jednu měl, uviděl kartu červenou a odpochodoval předčasně pod sprchy. V 62. min. P. Klejna unikl po levém křídle, pronikl až do šestnáctky, ale brankář Jakub Volf jeho střelu kryl. Poté nebezpečně pálil domácí Bílek, jenže nasměroval balon těsně nad. V 65. min. fauloval Ciboch Vacka, trestný kop P. Klejny skončil ve Volfově náručí. Ten musel zasahovat i po Říhově bombě, kterou vytěsnil na roh. V 71. min. stojí za zaznamenání rychlý průnik Blažka, kterého zastavil jeden z domácích obránců jen za cenu faulu a následnou standardku nasměroval Němec těsně nad. Poslední čtvrthodina zápasu patřila hostujícímu týmu. Sádlo ještě gólmana Křehlíka jedovatou střelou nepřekvapil, ten úspěšně zasáhl. Záhořští se snažili ještě zápas zdramatizovat a to jim vyšlo. V 79.min. Blažek zahrával zprava trestný kop, ten přeletěl klubko hráčů a Sup hlavou zblízka snížil na 2 : 1. Po vstřeleného brance převzali i nadále iniciativu hosté zaskočení domácí se nemohli dostat k ohrožení soupeřovy branky. Pak jim vyšel ojedinělý brejk, Jan Volf zastavil nedovoleně Iliče, za což uviděl druhou ŽK, rozhodčí tudíž vytasil červený žeton a záhořský obránce také předčasně opustil hrací plochu. V úplném závěru už si domácí těsné vedení pohlídali a fotbalisté Záhoří po čtyřech zápasech bez prohry, tentokrát neuspěli.

Branky: Ilič 2x – Sup, rohy: 8 : 0, ŽK: 3 : 6 (Flachs 2x, Boháč – Jan Volf 2x, Hadraba, Řehoř, Němec), ČK:  Flachs – Jan Volf, rozhodčí Ovčáček, přihlíželo 53 diváků.

Sestavy mužstev:

Větrovy: Křehlík – Říha, J. Klejna, Bílek, Sedláček – Vacek, FLachs, Dubský (71. Boháč), Purman – Ilič (90. Řeháček), P. Klejna, trenér Petr Klejna.

Záhoří: Jakub Volf – Hendrych, Němec, Hadraba, Jan Volf – Sádlo, Ciboch, Hanus (74. Řeřicha) – Blažek, Sup – Hojka (58. Řehoř), trenér Zdeněk Hůla.