I.B třída: Meteor Tábor - Záhoří 1:2

ZÁHOŘSKÝ  BLAŽEK  ROZHODL  ZÁPAS  V ZÁVĚRU  UTKÁNÍ

VÁCLAV  KARAS

Tábor – Krajská fotbalová I. B třída pokračovala dalším podzimním kolem a domácí fotbalisté byli hostiteli mužstva Záhoří.

FK  METEOR  TÁBOR  -  SOKOL  ZÁHOŘÍ   1 : 2   (1 : 0)

Na hřišti v Čekanicích nastoupila proti sobě dvě mužstva z druhé poloviny tabulky a z tohoto duelu vyšli vítězně fotbalisté Záhoří. Hrál se oboustranně kvalitní fotbal lahodící oku diváka. Oba celky předváděly pohledné akce, jimž chybělo často přesnější zakončení. Ty tři body mají pro nás obrovskou cenu, vždyť je to třetí výhra v řadě, zářil po zápase trenér Petr Kápl.

Záhořští začali zápas nečekaně náporem, který signalizoval, že mužstvo má sílu. Hosté totiž podali nejlepší výkon podzimu. Hned v úvodu tohoto duelu si vypracovali dvě šance, ale T. Káplovi i Blažkovi chybělo přesnější zakončení. První náznak domácího celku přišel v 9. min., Široký se probil až do vápna, kde včas nevystřelil a Komín společně s Hadrabou ho odzbrojili. Za tři minuty byl faulován jedním z domácích hráčů Martin Kvěch, trestný kop Blažka zastavila zeď, odražený míč poslal Sádlo přesně k tyči, kde stál pohotový brankář Ramovič. V 16. min. vystartoval po pravé straně Blažek, ale trefil dobře postaveného Včeláka. Za dvě minuty stálo štěstí na domácí straně, to Martin Kvěch ranou z dálky orazítkoval břevno Meteoru. Poté domácí rychlou kombinací a povedenými kontry dostávali do úzkých hostující obranu. Nejprve Jiroušek ztroskotal na Hadrabovi a po Kučerově komici opět zcela volný Jiroušek ideální možnost trestuhodně zahodil. Ve 22. min. vyrobila defenziva Záhoří chybu, toho využil Široký a domácí vedli – 1 : 0. Pak musel být hodně v pohotovosti brankář Řeřicha, při střelách J. Nováka a Löfflera. Ve 26. min. se vyznamenal domácí gólman, který Blažkovu bombu vyrazil na roh. V závěru první půle měli tři možnosti hosté, jenže Komínův centr poslal Sup hlavou do náručí brankáře Ramoviče, Michal Kvěch pálil vedle a Supovo sólo ztroskotalo na brankáři Meteoru.

V úvodu druhé půle o sobě dal vědět T. Kápl, Ramovičovu branku ale přestřelil. To bylo další záhořské vyrování, které vyústilo v 51. min. ve vyrovnávací gól. Sup vystihl špatně postaveného Ramoviče a na jeho šikovný oblouček domácí gólman nedosáhl – 1 : 1. V zápětí mohla poslat domácí znovu do vedení akce  na jejímž konci byl Široký, ale hlavou poslal míč vedle. V 58. min. stálo štěstí na straně týmu Záhoří, když čerstvý Randl trefil pravou tyč. V 68. min. pět metrů před vápnem fauloval Pilař Martina Kvěcha, Komínův trestný kop šel do zdi a Hrubého dorážce chyběla přesnost. O tři minuty později zakončoval Martin Kvěch, jehož dělovka jen zasvištěla nad břevnem brány Meteoru. V 69. min. záhořský gólman podcenil dlouhý centr, jeho zaváhání napravil Michal Kvěch, který vykopával míč metr před brankovou čarou na roh. Za čtyři minuty dostal Široký kolmou přihrávku do běhu, obešel dva protihráče, ale vracející se Komín ho odzbrojil. Domácí měli plně obsazenou lavičku a v 77. min. poslali do hry během druhé půle čtvrtého hráče na hřiště. Nic jim to však nebylo platné. Tlak domácího celku se nedostavil, ale s chutí hrající hosté prahli po třech bodech. K definitivnímu rozuzlení došlo v 87. min., když od Sádla dostal přesnou přihrávku Blažek a nevídanou střelou trefil výhru – 1 : 2. V úplném závěru Záhořští domácí střelce do šancí nepouštěli a odvezli si z Tábora-Čekanic po zásluze tři body.

Branky: Široký – Sup, Blažek, rohy: 8 : 2, ŽK 1 : 3 (Pilař, Blažek, T. Kápl, Sádlo), rozhodčí Zabilka – Syrovátka, Pinc, přihlíželo 33 diváků.

Sestavy mužstev:

Meteor Tábor: Ramovič – Pilař, Färber, Včelák (46. Randl), Kučera (70. Svatek) – Jiroušek (77. P. Novák), Bartáček, J. Novák, Löffler – Lorenc (67. Ševčík), Široký, trenér Miroslav Dolejš.

Záhoří: Řeřicha – Hrubý, Komín, Hadraba, Michal Kvěch – T. Kápl, Ciboch, Sádlo, Sup – Martin Kvěch (90. Kouřimský), Blažek, trenér Petr Kápl.