I.B třída: Kluky - Záhoří 6:2

HRÁČI  KLUK  V SOUSEDSKÉM  DERBY  ROZSTŘÍLELI  ZÁHOŘÍ

VÁCLAV  KARAS

Kluky – Krajská fotbalová  I.B třída začala mocně finišovat, hrálo se předposlední kolo soutěžního ročníku a fotbalisté Záhoří cestovali do nedalekých Kluk.

1. FC  BOSTON  KLUKY  -  SOKOL  ZÁHOŘÍ   6 : 2      (3:1)

Na hřišti v Klukách se hrálo okresní derby, kterému by spíše slušelo sousedské, vždyť se v něm utkaly dva nejbližší celky, které od sebe dělí vzdálenost několika km. Fotbalisté Kluk se po celou dobu již odehraného soutěžního ročníku snažili upozornit vždy soupeře, že nejsou nějakým vyjukaným nováčkem, ale respektovaným týmem. Před tímto utkáním jsou o pět příček výše na pomyslném žebříčku, než je zkušený celek Záhoří. Okresní derby, lépe řečeno sousedské, přineslo fotbal velmi dobré úrovně, který se musel divákům obou táborů líbit. Domácí vlítli na soupeře jako velká voda. Už ve 2. min Štěpán převzal přesnou přihrávku od Vláška, ale trefil jen dobře postaveného Komína. Za tři minuty vyrobili hosté školáckou chybu, Vít Lid poslal kolmou přihrávkou dopředu Mir. Říhu, toho na poslední chvíli odzbrojil Hadraba. V 6. min. odcentroval Marek do vápna na Vláška, po jeho střele nastal obrovský závar před záhořskou brankou a pohotový Michal Říha propasíroval míč za Řeřichova záda nadvakrát – 1 : 0. Za dvě minuty hosté před vápnem faulovali a známý exekutor trestných kopů Štěpán sice vypálil prudce, ale záhořský gólman stál na správném místě. Netrvalo dlouho a klucký hrající kouč záhořskou bránu těsně přestřelil. V 15. min. už to bylo 2 :0. Hosté faulovali a z trestného kopu přestřelil. V 15. min. už to bylo 2: 0. Hosté faulovali a z trestného kopu Štěpán posadil míč na hlavu V. Košatky, ten trefil pravý horní růžek Řeřichovy branky. Za tři minuty záhořský gólman musel být ve střehu po jedovaté V. Lida. Za okamžik uprchl domácí obraně po pravém křídle Hanus, přihrál Němcovi, ale byl z toho jen roh. Blízko ke kontaktnímu gólu byli Záhořští ve 21. min., když za hranicí vápna napřáhl Malý, ale rozezvučel pravou tyč Hronkovy branky. Za tři minuty měli záhořští další šanci, když Němec vypíchl Supa, ten pálil tvrdě, ale Hronek byl bezchybný. Do třígólového vedení šli však domácí. Mir. Říha ostrým centrem našel Vláška a ten přesnou střelou vymetl opět pravý horní růžek Řeřichovy branky – 3 : 0. Poté pak nevyužili dvě možnosti hosté. To se Sup šikovně zbavil Bendy, ale Hronkovu bránu netrefil. Podobně se dařilo i Němcovi, který kluckou svatyni těsně minul. Hosté přišli na řadu ve 39. min., když Ciboch poslal nadýchaný centr na hlavu Supa a nejlepší záhořský střelec jara už si věděl rady – 3 : 1. V závěru prvního poločasu se velkým vápnem proháčkoval Sup, přistrčil míč zpět až za šestnáctku a Komínova dělovka jen prosvištěla nad břevnem klucké branky. Po obrátce začali Záhořští náporem, jenže jejich převaha v poli byla jen platonická. Naopak hostující obraně utekl Marek, zamířil přesně k levé tyči, ale Řeřicha střelu vytěsnil na roh. Za čtyři minuty Michal Říha vyslal dopředu po pravém křídle opět Marka, ten obešel Sádla, jenže míč poslal mimo. Kontaktní gól týmu Záhoří přišel v 56. min., když Filip zleva poslal polovysoký centr na Němce, který nedal Hronkovi šanci zasáhnout – 3 : 2. Za tohoto stavu si hosté vypracovali několik skvělých možností, jenže Supovu střelu k tyči vytěsnil Hronek na roh a pokusy Filipa i Sádla šly mimo. Domácí nápor hostů přečkali a v 72. min. svůj výborný výkon završili čtvrtým gólem. Po závaru před záhořskou brankou vydoloval míč Bláha a efektní patičkou pokořil brankáře Řeřichu – 4 : 2. Fotbalisté Kluk byli zase na koni, zatímco nevýrazní hosté jen paběrkovali. Pátý gól v záhořské síti přišel záhy. V 75.min. po fatální chybě obrany si za beky zaběhl Kůs, tváří v tvář před Řeřichou poslal balon pod břevno, na který záhořský gólman nedosáhl – 5 : 2. V 79. min. po chybné rozehrávce zachytil míč Štěpán, provedl rychlý nájezd na Řeřichu, jenže ten vytáhl skvělý zákrok a šanci zlikvidoval. Vše si Štěpán vynahradil tři minuty před koncem zápasu, to dostal přihrávku od Vláška a přesnou trefou upravil na konečných 6 : 2. Fotbalisté Záhoří se tak vrátili domů se šestigólovým přídělem, nejvyšším na jaře.

Branky: Michal Říha, Vojtěch Košatka, Vlášek, Bláha, Kůs, Štěpán – Sup, Němec, rohy: 6 : 4, ŽK: 1 : 1 (Vít Lid – Hadraba), rozhodčí Ondra, Hnilička, Tanáč, přihlíželo 100 diváků.