I.B třída: FC Bechyně - Záhoří A 1:0

TÝM  ZÁHOŘÍ  NADĚLAL  DOMÁCÍM  SPOUSTU  STAROSTÍ

VÁCLAV  KARAS

Bechyně – K předehrávce úvodního kola jarní části krajské fotbalové I. B třídy cestovali fotbalisté Sokola Záhoří za svým soupeřem do lázeňského města Bechyně.

FC  BECHYNĚ  -  SOKOL  ZÁHOŘÍ   1 : 0   (1:0)

Fotbalisté Záhoří v tomto duelu narazili na soupeře velice zdatného, ten se totiž veze na vítězné vlně. Při pohledu do statistických údajů v posledních pěti zápasech čtyřikrát vyhrál a pouze jednou remizoval. Oba celky se spolu na podzim utkaly podruhé. Jejich první vystoupení skončilo v Záhoří remízou, tentokrát byli úspěšnější domácí.

Začátek zápasu se nesl spíše v režii hostujícího týmu. Ten však netrval dlouho. Po krátkém obležení Makaly hosty, zaútočili i domácí, po Byrtusově střele musel zakročit brankář Řeřicha, který jeho bombu vyrazil a úspěšně si vedl i při pokusu Tomáše Vrchoty. V 6. min. Komín vyslal dopředu Blažka, tomu míč odskočil a Sedlák nebezpečí zažehnal. V 9. min. Borys fauloval Blažka, sám postižený zahrál na hlavu Supa, Ta přesně zamířila, ale brankář Makal ji vyrazil na roh. Pak se ukázal rozhodující faktor zápasu, kterými byly hrubé chyby v obraně Záhoří. Tu první Hadrabovu ve 12. min. domácí duo Borys-Byrtus nepotrestalo. K další chybě došlo ve 14. min., kdy se Mázor dostal přímočaře přes dva beky soupeře, přihrál Maršálovi, který poslal míč do odkryté brány – 1 : 0. V této době jistě nikdo netušil, že to bude ze strany domácího celku i branka vítězná. To domácí nabudilo a do další šance se pěkně prodribloval Tomáš Vrchota, ale jen vyprášil rukavice gólmana hostí. Ovšem hosté nebyli odevzdaným soupeřem a měli i několik slibných momentů. V 19. min. Martin Kvěch napřáhl z dvaceti metrů a brankář Makal s potížemi jeho střelu vytáhl na roh. Za čtyři minuty domácí faulovali Cibocha, trestný kop Blažka odvrátila bechyňská defenziva. Domácí obrana si občas hrála s ohněm jako v případě jedné malé domů, která byla příliš krátká a pomalá. Makal musel rychlým vyběhnutím zabránit gólové choutce Malého. Ve 29. min. vybídl Sedlák dlouhým pasem ze středového kruhu ke skórování Byrtuse, ten našel Peterku, jenže jeho střela skončila u Němce. Ve 35.min. Byrtusovu přízemní střelu z dálky k tyči Řeřicha vyrazil. Za dvě minuty Borysův rychlý brejk zakončený přihrávkou na Tomáše Vrchotu, toho skvěle odzbrojil Hendrych. Ve 38. min. Blažek obelstil dva bránící hráče, postupoval sám na Makalu, ale vracející se Kavka nebezpečí odvrátil na roh. Ve 41. min. se po přihrávce od Kubaska mohl stát střelcem Mázor, branku však přestřelil. Do druhého poločasu nastoupili hostující hráči o poznání agilněji. A hned ve 47. min. po Němcově přiťuknutí Blažek pálil jen do připraveného Makaly. Za dvě minuty Ciboch ztratil míč ve středu pole, ten získal Tomáš Vrchota, ale zamířil metr nad břevno Řeřichovy branky. Pak brankáře Makalu prověřil střelou z hranice vápna Blažek. Fotbalisté Záhoří sice chtěli hrát dopředu a pokusit se srovnat stav utkání, domácí ale podnikali nebezpečné brejky do otevřené záhořské obrany. Při jednom z nich Němec fauloval Mázora, Sedlákovu tvrdou střelu z trestného kopu zblokovala zeď, míč se od ní odrazil k brankáři Řeřichovi. V 57. min. Fučík vyslal po levé straně dopředu Šimka, ten obešel Kubaska, z úhlu pálil k bližší tyči, kde stál připravený Makal. Záhořští měli i nadále více ze hry a v 60.min. byl před domácím vápnem faulován Sup, trestný kop Šimka skončil půl metru nad břevnem bechyňské branky. Za šest minut za Cibochovou přihrávkou vystartoval Němec, jeho střela byla prudká, leč nepřesná. Domácí se už do bezhlavého útočení nepouštěli, hráli pozorně v obraně a nepoštěli hosty do vyložených šancí. Jedna z nich ale v 71. min. přišla, to Šimek pálil k tyči a brankář Makal s námahou střelu vyrazil do pole. V závěrečné desetiminutovce už hosté hráli vabank a přitiskli domácí na jejich polovině, ale vyložené šance si nevypracovali. Naopak v 87. min. domácí podnikli rychlý brejk do obrany hostí, Byrtus zakončil slalom přes tři hráče, tvrdou střelu poslal do břevna, od kterého se Blažkova křížná střela zprava prosvištěla podél celé brány a skončila v zámezí. Domácí si pak náskok do konce zápasu pohlídali.

Branka: Maršál, rohy: 5 : 4, ŽK 0 :1 (Sup), rozhodčí Průchová, 21 diváků.

Sestavy mužstev:

Bechyně: Makal – Kubasko, Sedlák, L. Vrchota (88. Házi), Kavka (85. Albrecht) – Borys, Byrtus, Peterka (65. Skalák), Mázor – Maršál (31. Tůma), T. Vrchota, trenér Dušan Kubasko.

Záhoří: Řeřicha – Hendrych ) 73. Volf, Němec, Hadraba (46. Šimek), Fučík – Komín, Ciboch, Malý, Sup – Martin Kvěch, Blažek, trenér Zdeněk Hůla.