PŘÍPRAVA JARO 2016 - Kestřany "A" - Záhoří "A"

PŘÍŠTĚ  UŽ  PŮJDE  OBĚMA  TÝMŮM  O  BODY

TJ  KESTŘANY  -  TJ  SOKOL  ZÁHOŘÍ    2 : 4    (2 : 2)

K poslednímu přípravnému utkání na jarní část krajské fotbalové I. B třídy vycestoval tým Záhoří do Kestřan. Pro oba celky to byla generálka na jaro. Obě mužstva startují v krajské fotbalové   I. B třídě jen s tím rozdílem, že každé hraje jinou skupinu. Po podzimu jsou na o poznání lépe Kestřanští. V úvodu zápasu měli více ze hry fotbalisté Kestřan a už v 5. min. Viktora obelstil dva protihráče, ale zamířil metr vedle pravé tyče Řeřichovy branky. Za minutu pálil Lebeda, ale trefil Sovu a od něho putoval míč na roh. V 11. min. byl před záhořským vápnem faulován Pospíšil, sám postižený vypálil z trestného kopu sice tvrdě, ale jen do dobře postaveného Cibocha, Na konto hostů přibývalo rohů, jenže ze strany domácích bez efektu. Hráči Záhoří se poprvé  dostali ke střelbě až v 17. min., když Machatý zakončoval do středu brány, kde stál připravený Drahoš. Zajímavostí tohoto duelu bylo to, že během krátkého časového úseku padly tři góly. První přišel ve 21. min., když Pícha odcentroval zprava, míč přeletěl klubko hráčů na zcela volného Filip, který hlavou otevřel skóre zápasu – 0 : 1. Za minutu byl u nádherné akce zase Pícha, jeho přesnou přihrávku převzal Machatý a bylo to 0 : 2. Dvougólové vedení hostům vydrželo pouhou minutu. Ve 23. min. napřáhl z dálky Pospíšil a jeho střela skončila v levém dolním rohu Řeřichovy branky – 1 : 2. Po půlhodině hry se agilní Pícha snažil přehodit Drahoše, ale přehodil nejen jeho, ale i branku. Poté byl faulován kestřanský Kaderka, trestný kop Pospíšila šel do zdi a odtud na roh. Ve 37. min. už bylo srovnáno, to Průchu ve vápně nedovoleně zastavil Michal Kvěch, rozhodčí Štěrba nezaváhal ani vteřinu a ukázal penaltový puntík. Zkušený Pospíšil penaltu bezpečně proměnil 2 : 2. V závěru prvního poločasu si Kestřanští vypracovali dvě výborné možnosti ke skórování. Při střelách Lebedy a Viktory se výborně uvedl brankář Řeřicha, které vyrazil na roh. Na přestávku šly oba týmy za nerozhodného stavu. Hned do druhého poločasu nasadil trenér Kestřan tři čerstvé hráče s cílem pokračovat v ofenzivní hře, která je zdobila v první půli. Blízko k vedení byli ve 49. min., když Pospíšil obešel dva bránící hráče, tvrdě vypálil, ale brankář Řeřicha byl připravený. V 56. min. podnikli Záhořští postupný útok středem hřiště, Filip bleskově přihrál Jakubu Volfovi, který  předvedl ukázkovou střelu a poslal tým Záhoří potřetí do vedení – 2 : 3. V 69. min. poslal Pícha trestný kop do vápna, kde si povyskočil Hauser, ale hlavou trefil jen M. Keclíka a byl z toho jen roh, po něm i další. Pak si vypracovali dvě možnosti i Kestřanští. Průcha poslal dopředu Pospíšila, který pálil těsně nad. Za čtyři minuty si role vyměnili, Pospíšil naservíroval balon Průchovi, jeho bombu Řeřicha s obtížemi vyrazil na roh. V závěrečné desetiminutovce snaha domácích opadla a byli to naopak hosté, kteří mohli skórovat. Střelu Píchy brankář Drahoš kryl a po pěkné kombinační akci Blažek-Ciboch-Filip, posledně jmenovaný trefil gólmana. Definitivní podobu výsledku přinesla 85. min., když Blažek vyhrál souboj s jedním domácím obráncem, přihrál Píchovi a ten nezaváhal –      2 : 4. Fotbalisté Záhoří si musí uvědomit, že povedená generálka ještě nezaručuje povedenou premiéru, ke které nastoupí v sobotu v Ratibořských Horách, zatímco tým Kestřan hraje na svém hřišti s blízkým soupeřem z Hradiště.