Nohejbalový turnaj 2015

VÍTĚZEM  13. ROČNÍKU  NOHEJBALOVÉHO  TURNAJE  V ZÁHOŘÍ  SE  STALI  KAŠÁCI  Z KAŠINY  HORY

Záhoří – Vrcholnou událostí sportovního léta v Záhoří je každoročně nohejbalový turnaj trojic.

Všechny nohejbalové turnaje se dosud uskutečnily v červenci, tentokrát pořadatelé posunuli termín na první srpnovou sobotu. Nohejbalový turnaj proběhl 1. srpna na hřišti u bytovek v Záhoří. Toto celodenní klání zajišťoval po organizační stránce Sbor dobrovolných hasičů Záhoří za velké pomoci činovníků a fotbalistů místního Sokola. Velkou zásluhu na uspořádání nohejbalového turnaje měl i Obecní úřad Záhoří. Hlavními aktéry byli místní fotbalisté, kteří hrají za „A“ a „B“ mužstvo, fotbalisté Oslova a blízkého okolí. Každý rok se turnaje zúčastňují i nohejbalisté z Písku.

Na nohejbalový turnaj se přihlásilo dvanáct mužstev a všichni se i dostavili. Tím pádem mohl být turnaj bez potíží rozlosován do dvou skupin po šesti účastnících. Ve skupinách si účastníci zahráli každý s každým a pak formou play off. Po odehraných zápasech ve skupinách bylo pořadí následující:

A skupina:                                                 B skupina:

1. Borečnice 10 bodů                                     1. Kašáci 9 bodů

2. Pyramida   7 bodů                                      2. Pošta 7 bodů

3. P.S.Y.   6 bodů                                           3. Caiska 6 bodů

4. STS Chvojkovice Brod   4 body                     4. Javoši 4 body

5. Supíci   2 body                                           5. Tygři 2 body

6. Staročeské brambůrky   1bod                      6. Štembi 2 body

První čtyři týmy z obou skupin postoupily do čtvrtfinále, kde se střetli systémem play off a z nich

vzešli semifinalisté.

Borečnice – Javoši 2 : 0

Pyramida – Caiska 1 : 2

Kašáci – STS Chvojkovice Brod 2 :0

Pošta – P.S.Y. 2 : 0

V semifinále už byly k vidění zápasy na vysoké úrovni a výsledky těchto duelů byly následující:

Borečnice – Pošta             2 : 0

Kašáci – Caiska             2 : 0

Cestu do finále si tak proklestili nohejbalisté Borečnice a Kašáci. Poražení semifinalisté se utkali o bronzový stupínek, kde se střetli loňští vítězové Pošta s Caiskou.

Pošta – Caiska                                    2 : 0. Pošta tak alespoň obsadila třetí místo.

Všichni přítomní se těšili na finále a finalisté diváky nezklamali a podali velmi dobrý výkon. Průběh zápasu byl napínavý a jako vítěz z něho odešli Kašáci, kteří po dvou předcházejících porážkách ve finále se konečně radovali z vítězství.

Kašáci – Borečnice                              2 : 0.

Konečné pořadí turnaje:

Caiska – Stehlík, Košťál, Lochman

Štembi – Martin, Michal a Daniel Štemberkové

Pošta – Procházka, Pinta, Rybár, Čunát

O soutěžící a diváky bylo vzorně postaráno, nikdo netrpěl žízní ani hladem. Pěnivý mok i nealkoholické nápoje zajišťovali Adéla Opavová a Zdenka Velková. O hladovějící se vzorně postarali Miloslav Král, František Hanus, Monika Hanusová a Kateřina Volfová. O hrací plochu pak pečovali Luboš Smetana a Martin Kvěch. Na pečeném prasátku od Františka Hanuse si všichni pochutnali. Ani počasí tentokrát nezklamalo, z oblohy nespadla ani jedna kapka deště. Po skončení turnaje došlo na vyhlášení výsledků, čehož se i tentokrát ujal Martin Arnican. Ten všechny přítomné obohatil svým osobitým humorem. Zlatým hřebem již v podvečerním čase bylo vyhlášení jednotlivých týmů. Za účast obdržela všechna družstva diplomy a od 12. do 4. místa malé poháry.

Mužstva na stupních vítězů pak velké poháry a vítěz turnaje navíc putovní skleněnou mísu. Došlo také na vyhlášení jednotlivců. Nejlepším nohejbalistou se stal Stanislav Kukrál st. Nejlepší diváci: z žen Monika Hanusová, z mužů pak Zdeněk Matoušek ml. Zvláštní cenu obdržel starosta obce Petr Kápl.

Na závěr patří poděkování pořadatelům, především Janu Volfovi, který odvedl na této akci největší kus práce. Pořadatelé ujistili všechny přítomné, že vynaloží veškeré úsilí, aby i příští, v pořadí 14. nohejbalový turnaj měl dobrou úroveň.