I.B třída: Temelín - Záhoří 1:2

JISTEBNICKÝ  VÝPADEK  SI  ZÁHOŘŠTÍ  VYNAHRADILI  V TEMELÍNĚ

VÁCLAV  KARAS

Temelín – Na programu dalšího kola podzimní části krajské fotbalové I. B třídy bylo utkání mezi domácími fotbalisty s týmem Záhoří.

TJ  TEMELÍN  SOKOL  ZÁHOŘÍ   1 : 2 (0:1)

Ač byl pátek, v Temelíně byl svátek -tento zápas vstoupil do dějin obou klubů, vždyť se fotbalisté obou celků spolu střetli vůbec poprvé. Zápas byl odložen z důvodu špatného terénu, který by neumožňoval regulérní průběh utkání.

V úvodu duelu byli Záhořští aktivnější a v 6. min. se ještě za hranicí velkého vápna zastřeloval Ciboch, jeho pokus šel nad. V 7. min. už se fotbalisté Záhoří radovali. Na Blažkův centr si povyskočil Komín a jeho hlava byla neomylná – 0 : 1. Hosté byli stále při chuti a v 16. min., ale jejich slibnou akci zastavili domácí jen za cenu žluté karty. Ve 25. Min. mohli hosté jít již do dvougólového vedení, když Martin Kvěch šel sám na brankáře Cihlu, ten skvělým zákrokem zabránil záhořskému útočníkovi ve skórování. Poté začali hýřit aktivitou i domácí, jenže jejich pohledné akce skončily před vápnem, nebo je pochytal brankář Řeřicha. Ve 35. min. nechala domácí defenziva zcela volného Blažka, ten vypálil sice tvrdě, ale na brankáře Cihlu nevyzrál. Před ochodem na přestávku se domácí snažili srovnat skóre, jenže střely Říhy i Tvrzického šly vedle. Po změně stran si fotbalisté obou celků vypracovali po jedné ideální šanci ke skórování, ale standardka Záhoří provedená autorem prvního gólu Komínem šla těsně vedle a temelínského Vojíka se mezi tři tyče také nevešla. V 60. min. už tým Záhoří vedl o dva góly. Martin Kvěch předvedl domácím divákům rychlý sprint po pravém křídle, přesně přistrčil míč na Supa a Cihla byl bez šance – 0 : 2. Jak se později ukázalo, byl velice důležitý a nakonec i vítězný. Za minutu nastal velký závar před záhořskou bránou, ale k zakončení defenziva Záhoří domácí nepustila. V 63. min. předvedl od vlastní branky rychlý výpad Fučík, obešel elegantně tři protihráče, tvrdě vypálil z hranice vápna, jenže jen o chloupek minul Cihlovu branku. Kontaktní gól Temelína přišel v 67. min., to obrana Záhoří bohužel vyrobila hrubku a Jaroš pohotově snížil na 1 : 2. Hosté hned v následující minutě mohli oplatit stejnou mincí, Blažek si vypracoval skvělou příležitost, ale o půl metru minul levou tyč Cihlovy branky. Za šest minut ho napodobil Sádlo, který si nejprve pohrál se dvěma protivníky, jeho rána skončila těsně vedle pravé tyče. V závěru zápasu se fotbalisté Temelína pokoušeli alespoň srovnat pro ně nepříznivý stav utkání, ale Záhořští hru kontrolovali a do vyložených možností je už nepouštěli. Po zápase byli spokojenější fotbalisté Záhoří, v měření sil vyšli vítězně a připsali si do tabulky druhou podzimní výhru.

Branky: Jaroš – Komín, Sup.

Rohy: 6 : 2, ŽK 2 : 2, rozhodčí Bumba – Krejník, Semrád, 50 diváků.

Sestavy mužstev:

Temelín: Cihal – Rajtoral, Vojík, Faktor, Havlíček – Tvrzický, Maruška, Vomay, Pešek – Jaroš, Říha, trenér Zdeněk Hrdina.

Záhoří: Řeřicha – Hrubý, Komín, Hadraba, Fučík – Sádlo – Ciboch, Sup, Hojka (32. Michal Kvěch) – Martin Kvěch, Blažek, trenéři Petr Kápl a Zdeněk Hůla.

OKRESNÍ  DERBY SKONČILO  TĚSNOU  VÝHROU TÝMU  ZÁHOŘÍ

Záhoří – Krajská fotbalová I. B třída pokračovala dalším podzimním kolem a na hřišti v Záhoří se představilo mužstvo Chyšek.

SOKOL   ZÁHOŘÍ  -  TJ  CHYŠKY   2 : 1   (1 : 0)

Toto okresní derby bylo zapsáno do kroniky obou oddílů zlatým písmem, vždyť se jednalo o první měření sil obou soupeřů vůbec. Domácí vítězství se nerodilo vůbec lehce. Chyšečtí se představili jako rychlý celek, jehož postavení na chvostu tabulky neodpovídá jeho schopnostem. Domácí začali zápas náporem. Už ve 2. min. po spolupráci Cibocha s Blažkem vrátil přetažený centr Sádlo hlavou na bránu, její strážce Krause stal na správném místě. To byl první náznak šance, gól z toho ještě nebyl. Úvodní tlak domácích ale pokračoval, v 5. min. přišla sladká odměna. Sádlo obelstil dva bránící hráče, vypálil a brankář Krause se po míči natahoval marně – 1 : 0. Pak zase přidali fotbalisté Chyšek, Kukač poslal dopředu Dvořáka, jenže balon potáhl a z hranice vápna se do něj opřel, brankář Řeřicha však jeho utěšenou střelu kryl.  Ve 13. min. musel být záhořský gólman znovu na pozoru po Turkově hlavičce. Za dvě minuty měli možnost Záhořští. Opava obešel Brože, přihrál Supovi, který trefil tělo Vačleny. Blízko k dalšímu gólu byli domácí v 19. min., kdy po Sádlově narážečce s Cibochem prolétl prudký centr podél chyšeckého gólmana až na Opavu, ten sám před odkrytou brankou však míč nedokázal zkrotit. Za pět minu Hrubý odcentroval na Blažka, který hlavou trefil břevno Chyšecké brány. Chyšečtí začali lépe kombinovat a přehrávali domácí hráče, během dvou minut si připravili dvě vynikající šance, jenže Kukač ani Turek nedokázali překonat Řeřichu. Ve 30. min. Sup prošel až do vápna, kde byl faulován jedním z obránců hostí, rozhodčí Lepič bez rozpaků ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil kdo jiný než Sup, ale jeho prudkou střelu zastavila levá tyč. Za dvě minuty na druhé straně nastal závar před brankou Řeřichy, jenže Kukač, Dvořák a ani Turek nedokázali míč propasírovat do sítě. V závěru první půle si Záhořští vypracovali dvě šance. Na Hrubého centr Sup nedosáhl a Blažkovo sólo ztroskotalo na Vačlenovi. V úvodu druhé půle začali náporem Chyšečtí a už ve 49. min. měli možnost srovnat stav utkání. Kukač byl ve vápně sražen, jenže Prášek naložil s penaltou bídně, Řeřichovu branku přestřelil. To bylo první chyšecké varování, jenže domácí ani v dalších minutách na aktivní způsob hry z první půle nenavázali. Obránce Čapek se dvakrát odhodlal ohrozit Řeřichovu bránu ze střední vzdálenosti, mířil však vedle a nad. Fotbalistům Chyšek se podařilo srovnat v 60. min., když domácí obránci zaspali a Barda číhající u pravé tyče snadno skóroval – 1 : 1. Nerozhodný stav utkání vydržel jen dvě minuty. V 62. min. po nedorozumění brankáře s obráncem využil Blažek a pečetil na konečných 2 : 1. V závěrečné čtvrthodině zápasu se sice hosté věnovali více útočení a dvakrát zapomněli na obranu. V 77. min. utekl zleva Blažek, jeho přesný centr Černý trestuhodně zahodil. Deset minut před koncem tohoto duelu mohl definitivně rozhodnout Blažek, ale v čisté šanci trefil gólmana. V úplném závěru ještě přišel tlak hostujícího týmu, záhořská defenziva měla hodně starostí, aby uhájila hubenou výhru.

Branky: Sádlo, Blažek – Barda.

Rohy: 4 : 1, ŽK 0 : 3, rozhodčí Lepič – Jiří Novotný, Pravda, 58 diváků.

Záhoří: Řeřicha – Hrubý, Komín, Hadraba, Fučík – Martin Kvěch, Sádlo (89. V. Volf), Ciboch, Sup – Opava (59. Černý), Blažek, trenéři Petr Kápl a Zdeněk Hůla.

Chyšky: Krause – Čapek, Vaverka, Vačlena, Brož – Kosík (46. Souček), Barda – Dvořák, Kukač, Prášek (86. Novotný) – Turek, trenér Bohuslav Hanus.