I.B třída: Jistebnice - Záhoří 2:2

TÝM  ZÁHOŘÍ  VYBOJOVAL  S FAVORITEM  CENNÝ  BOD

Milevsko – Krajská fotbalová I. B třída pokračovala dalším jarním kolem a fotbalisté Záhoří necestovali za svým týmem do Jistebnice, ale  blíže od svého domova do Milevska.

1. FC  JISTEBNICE  - SOKOL  ZÁHOŘÍ    2 : 2  (1 : 1)

Hrací plocha v Jistebnici nebyla vzhledem k nepřízni počasí způsobilá ke hře, a tak pořadatelé včas na tuto situaci zareagovali a zápas přesunuli na umělou trávu do Milevska. Jistebničtí před tímto duelem byli vysokými favority, přezimovali na prvním místě v tabulce a i po minulém kole si udržují odstup před svými pronásledovateli. Fotbalisté Záhoří jim částečně udělali  čáru přes rozpočet.

Jistebnice: Tuček – Bechyně, Baláž, J. Bojko, Kotalík – Trpka, T. Maňák, Šváb, Mrzena – J. Muž, Švec. Střídali: M. Maňák, M. Muž, D. Bojko, Trenér Milan Mrzena.

Záhoří: Řeřicha – Sádlo – Hrubý, Hadraba, Fučík – Javůrek, Michal Kvěch, T. Kápl – Ciboch – Sup, Martin Kvěch. Střídali: Hendrych, Hojka, D. Sochor, trenér Zdeněk Hůla.

Branky:

Domácí:                                                                                             Hosté:

40. min. Šváb                    1:1                                                         21. min.  Sup                     0:1

50. min. T. Maňák           2:1                                                        80. min. T.Kápl                  2:2

Rohy: 8 : 4, ŽK 3 : 3 (Trpka, Švec, Bechyně – Fučík, Sup, Michal Kvěch).

Rozhodčí: Bumba – Rous, Novotný, 50 diváků.

Trenér Zdeněk Hůla viděl ze svého pohledu utkání takto:

Naši fotbalisté se svého soupeře nezalekli a obětavou hrou po celý zápas drželi fotbalisty Jistebnice na uzdě. Přečkali jsme úvodní nápor soupeře a sami se ujali vedení. Tím byl domácí celek nečekaně zaskočen. Ten sice pak přidal na obrátkách a zaslouženě vyrovnal. Hráči pak nezachytili úvod druhého poločasu, a tak přišel zákonitě trest v podobě druhého gólu v naší síti. Moji svěřenci bojovali dál a jejich snaha přinesla ovoce v podobě vyrovnávacího gólu. V závěru náš tým hru kontroloval a nepouštěl soupeře do vážnějších šancí.