I.B třída: Chyšky - Záhoří 2:1

TÝM  ZÁHOŘÍ  SE  V CHYŠKÁCH  PŘEDSTAVIL  POPRVÉ

Chyšky – Na program dalšího kola jarní části krajské fotbalové I. B třídy bylo okresní derby mezi domácí jedenáctkou a týmem Záhoří.

FC CHYŠKY  -  SOKOL  ZÁHOŘÍ   2 : 1   (0:0)

Okresní derby bude zapsáno zlatým písmem do kroniky obou klubů. Fotbalisté Záhoří se poprvé historii představili chyšeckým divákům. Nedělní derby bylo pro diváky velkým zážitkem. Viděli i řadu nesmlouvavých soubojů – a jak už to v derby bývá – i patřičný díl emocí, napětí a vzrušení. Před zápasem bylo všem jasné, že poražený se ocitne na sestupové pozici. Po zápase „Černý Petr“ zbyl na mužstvo Záhoří.

Řekl po utkání:

Trenér Záhoří Zdeněk Hůla si byl dobře vědom, že nás v Chyškách čeká těžké derby. Oběma celkům šlo o hodně. Chyšečtí ve třech odehraných zápasech na hřišti nenašli přemožitele a pouze administrativní chybou přišli v Klukách o tři body. Soupeř měl bojovného ducha a ani my za ním moc nezaostávali. Před oběma brankami bylo rušno, domácí však byli šťastnější ve střelbě a to rozhodlo. Naši hráči měli po změně stran dvě stoprocentní šance, které nevyužili. Domácím se podařilo střelou z dálky dostat do vedení, kdy brankář Reřicha přes obranný blok neviděl a míč spatřil až v síti. Poté naše aktivita byla odměněna vyrovnáním, ač ze značky pokutového kopu. Své svěřence musím přes porážku chválit. Z naší strany to vůbec nebylo špatné utkání, přestože tam několik individuálních chyb v přechodné fázi bylo. Právě v té jsme ztrácely balóny a z toho jsme dostaly druhou branku. Před Řeřichovou brankou jsme situaci vyřešili špatně. Škoda, že jsme, jak už jsem se dříve zmínil, nevyužili brankové příležitosti, které měli Sup a Blažek, bohužel štěstíčko chybělo, stýskl si záhořský kouč.

Rohy: 9 : 4, ŽK 1 : 2 (Kosík – Blažek, Hadraba), ČK – 0 : 1 (83. Fučík), rozhodčí -  Jiří Novotný – Plaček, Ťupa – delegát Albrecht, 98 diváků.

Branky: 54. Kosík, 77. Jiří Barda – 60. Sup – penalta.

Chyšky: Janouch (20. Krause) – Jiří Barda, Čapek, Vačlena, Brož (77. Prášek) – Lívanec (82. Novotný), Kosík, Vaverka, Kukač – Jakub Barda, Turek (89. Souček), trenér Bohuslav Hanus.

Záhoří: Řeřicha – Michal Kvěch, Sádlo, Hadraba, Fučík – T. Kápl, Ciboch, Krejčiřík (49. D.Sochor), Sup – Blažek, Martin Kvěch (81. Jakub Volf), trenér Zdeněk Hůla.