I.B třída: Boston Kluky - Sokol Záhoří 3:1

V SOUSEDSKÉM  DERBY  BYL  ÚSPĚŠNĚJŠÍ  TÝM  KLUK

Kluky (vk) – K dalšímu utkání podzimní části krajské fotbalové I.B třídy cestovali fotbalisté Sokola Záhoří za svým nejbližším soupeřem do Kluk

1. FC  BOSTON  KLUKY  -  SOKOL  ZÁHOŘÍ    3 : 1   (0 : 0)

Lepší los si fotbalisté obou týmů nemohli přát, v sobotu před kluckým posvícením se střetli dva odvěcí rivalové v okresním, lépe řečeno v sousedském derby. Domácí fotbalisté představují vizitku nejvyšší kvality, neboť se nacházejí na vrcholu pomyslné pyramidy.

Domácí měli zápas většinou ve své moci a nápaditou hrou své fanoušky bavili. Záhořští zanechali v Klukách dobrý dojem, jenže jim chyběla větší nápaditost před soupeřovou brankou. Podle očekávání začali domácí aktivně a už ve 2. min. záhořská obrana nedovoleně zastavila Mir. Říhu, Štěpánův trestný kop přistál na hlavě Mir. Nedvěda, ten zamířil nad. Za šest minut Štěpán zleva poslal centr do vápna, ale Mir. Nedvědovi chyběla při střele razance.

V 10. min. se řítil do šance znovu Štěpán, obešel Komína a tvrdě vypálil, brankář M. Kápl byl připravený. Za dvě minuty měl další šanci Mir. Nedvěd, brankář M. Kápl včas vyběhl a ve skluzu míč domácímu útočníkovi ukopl. Hosté poprvé zahrozili ve 14. min., Ciboch ideálně uvolnil Sádla, který balon prodloužil na T. Kápla, jehož střela podél celé brány šla jen těsně vedle vzdálenější tyče do autu. To byl první signál fotbalistů Záhoří, kteří pak dvakrát zahrozili Blažkem, ten balon poslal nad a za okamžik jeho standardka přelétla břevno Hronkovy branky.

Fotbalisté Kluk hráli jednoduše, přitom účelně a dlouhými nákop zle zaměstnávali záhořskou defenzivu. Ta musela často odvracet centry do vápna zleva i zprava. Hosté pronikali do vápna jen dobrou kombinační akcí. Jedna z nich přišla ve 27. min., to Blažek dostal přihrávku od Cibocha, utekl po levém křídle, po jeho přihrávce pět metrů před domácí brankou míč Martinu Kvěchovi odskočil a bylo po ideální příležitosti. Za dvě minuty poslal Komín centr do šestnáctky, Sup pálil hned z první mimo.

Ve 36. min. přihrál Blažek Sádlovi, jehož utěšená střela šla metr vedle. Hned z protiútoku Mir. Říha obešel dva protihráče, M. Kápl byl u tyče včas. V závěru první půle byli Záhořští aktivnější, míč měli mnohem častěji na kopačkách a vytěžili v krátké době výhodu třech rohů, které dobře hrající bratři Košatkové spolehlivě odvrátili. Těsně před odchodem do kabin vyslal Hrubý dopředu Supa, ten postupoval sám, jenže jeho zakončení vyrazil Hronek nohou. Góly začali padat až po přestávce. Hned v úvodní minutě druhého poločasu utekl zleva Blažek, jeho střela prošla podél celé brány Kluk a skončila v autu. Poté se dvakrát vyznamenal záhořský gólman, který tvrdou ránu Mir. Říhy kryl a Štěpánovu dělovku vyrazil na roh. V 58. min. opět Štěpán vypálil a brankář M. Kápl s obtížemi vyrazil střelu na roh. To byl pro hosty osudový moment utkání.

Po jeho provedení domácí udeřili. Před záhořskou brankou nastal závar, hosté míč do bezpečí neodvrátili, na něj si povyskočil Vojtěch Košatka a hlavou poslal míč pod břevno – 1 : 0.

Domácí vedli, ale jen čtyři minuty. V 62. min. zahrával Komín trestný kop, který brankář Hronek vyrazil k Supovi a ten se nemýlil – 1 : 1.

V 72. min. Štěpánův gól pro ofsajd ještě neplatil, ale domácí brzy vedli. V 74. min. defenziva Záhoří nechala volného Mir. Nedvěda, který hlavou přehodil brankáře M. Kápla – 2 : 1.

Za tohoto stavu hosté otevřeli hru a umožnili domácím rychlé brejky, které zaváněly dalšími góly. Jeden z nich přišel v 88. min., kdy tři domácí hráči šli na samotného obránce, míč si přesně přihráli a Mir. Nedvěd hlavou překonal brankáře Kápla a upravil na konečných 3 : 1.

V závěru ještě měli možnost změnit skóre hostující Hadraba a Hrubý, ale jejich pokusy skončily vedle. Domácí svoje výsostné postavení v tabulce potvrdili i v tomto duelu.

Branky: V. Košatka, Mir. Nedvěd 2x – Sup

Rohy: 6 : 7, ŽK 2 : 5 (V. Lid, Mir. Říha – Komín, Fučík, Sádlo, Martin Kvěch, Blažek), rozhodčí: M. Kříž – Kovařík, Pravda, přihlíželo 152 diváků.

Sestavy:

Kluky: Hronek – Vít Lid, J. Košatka, V. Košatka, Bláha – V. Marek, Mir. Říha (90. M. Marek), J. Lid (57. Mich. Říha). Mich. Nedvěd – Mir. Nedvěd, Štěpán, trenér Miroslav Štěpán.

Záhoří: M. Kápl – Hrubý, Komín, Hadraba, Fučík – T. Kápl (83. Černý), Ciboch, Sádlo, Sup – Martin Kvěch, Blažek, trenéři Petr Kápl a Zdeněk Hůla.